- ▌
Chris Flanagan (D,
1st Barnstable)
- ▌
Kip Diggs (D,
2nd Barn.)
- ▌
David Vieira (R,
3rd Barn.)
- ▌
Sarah Peake (D,
4th Barn.)
- ▌
Steven Xiarhos (R,
5th Barn.)
- ▌
Dylan Fernandes (D,
Barn., Dukes, Nan.)
- ▌
John Barrett (D,
1st Berkshire)
- ▌
Tricia Farley-Bouvier (D,
2nd Berk.)
- ▌
Smitty Pignatelli (D,
3rd Berk.)
- ▌
F. Jay Barrows (R,
1st Bristol)
- ▌
Jim Hawkins (D,
2nd Bris.)
- ▌
Carol Doherty (D,
3rd Bris.)
- ▌
Steve Howitt (R,
4th Bris.)
- ▌
Patricia Haddad (D,
5th Bris.)
- ▌
Carole Fiola (D,
6th Bris.)
- ▌
Alan Silvia (D,
7th Bris.)
- ▌
Paul Schmid (D,
8th Bris.)
- ▌
Christopher Markey (D,
9th Bris.)
- ▌
William M. Straus (D,
10th Bris.)
- ▌
Christopher Hendricks (D,
11th Bris.)
- ▌
Norman Orrall (R,
12th Bris.)
- ▌
Antonio Cabral (D,
13th Bris.)
- ▌
Adam Scanlon (D,
14th Bris.)
- ▌
Dawne Shand (D,
1st Essex)
- ▌
Kristin Kassner (D,
2nd Ess.)
- ▌
Andy Vargas (D,
3rd Ess.)
- ▌
Estela Reyes (D,
4th Ess.)
- ▌
Ann-Margaret Ferrante (D,
5th Ess.)
- ▌
Jerry Parisella (D,
6th Ess.)
- ▌
Manny Cruz (D,
7th Ess.)
- ▌
Jenny Armini (D,
8th Ess.)
- ▌
Donald Wong (R,
9th Ess.)
- ▌
Daniel Cahill (D,
10th Ess.)
- ▌
Peter Capano (D,
11th Ess.)
- ▌
Thomas Walsh (D,
12th Ess.)
- ▌
Sally Kerans (D,
13th Ess.)
- ▌
Adrianne Ramos (D,
14th Ess.)
- ▌
Ryan Hamilton (D,
15th Ess.)
- ▌
Francisco E. Paulino (D,
16th Ess.)
- ▌
Frank A. Moran (D,
17th Ess.)
- ▌
Tram Nguyen (D,
18th Ess.)
- ▌
Natalie Blais (D,
1st Frnk.)
- ▌
Susannah Whipps (I,
2nd Frnk.)
- ▌
Todd Smola (R,
1st Hpdn.)
- ▌
Brian Ashe (D,
2nd Hpdn.)
- ▌
Nicholas Boldyga (R,
3rd Hpdn.)
- ▌
Kelly Pease (R,
4th Hpdn.)
- ▌
Patricia Duffy (D,
5th Hpdn.)
- ▌
Michael Finn (D,
6th Hpdn.)
- ▌
Aaron Saunders (D,
7th Hpdn.)
- ▌
Shirley Arriaga (D,
8th Hpdn.)
- ▌
Orlando Ramos (D,
9th Hpdn.)
- ▌
Carlos Gonzalez (D,
10th Hpdn.)
- ▌
Bud Williams (D,
11th Hpdn.)
- ▌
Angelo Puppolo (D,
12th Hpdn.)
- ▌
Lindsay Sabadosa (D,
1st Hampshire)
- ▌
Daniel R. Carey (D,
2nd Hpsh.)
- ▌
Mindy Domb (D,
3rd Hpsh.)
- ▌
Margaret Scarsdale (D,
1st Middlesex)
- ▌
James Arciero (D,
2nd Mid.)
- ▌
Kate Hogan (D,
3rd Mid.)
- ▌
Danielle Gregoire (D,
4th Mid.)
- ▌
David Linsky (D,
5th Mid.)
- ▌
Priscila Sousa (D,
6th Mid.)
- ▌
Jack Lewis (D,
7th Mid.)
- ▌
James Arena-DeRosa (D,
8th Mid.)
- ▌
Thomas M. Stanley (D,
9th Mid.)
- ▌
John J. Lawn (D,
10th Mid.)
- ▌
Kay Khan (D,
11th Mid.)
- ▌
Ruth Balser (D,
12th Mid.)
- ▌
Carmine Gentile (D,
13th Mid.)
- ▌
Simon Cataldo (D,
14th Mid.)
- ▌
Michelle Ciccolo (D,
15th Mid.)
- ▌
Rodney Elliott (D,
16th Mid.)
- ▌
Vanna Howard (D,
17th Mid.)
- ▌
Rady Mom (D,
18th Mid.)
- ▌
Dave Robertson (D,
19th Mid.)
- ▌
Bradley Jones Jr. (R,
20th Mid.)
- ▌
Kenneth Gordon (D,
21st Mid.)
- ▌
Marc Lombardo (R,
22nd Mid.)
- ▌
Sean Garballey (D,
23rd Mid.)
- ▌
Dave Rogers (D,
24th Mid.)
- ▌
Marjorie Decker (D,
25th Mid.)
- ▌
Michael Connolly (D,
26th Mid.)
- ▌
Erika Uyterhoeven (D,
27th Mid.)
- ▌
Joe McGonagle (D,
28th Mid.)
- ▌
Steven Owens (D,
29th Mid.)
- ▌
Richard Haggerty (D,
30th Mid.)
- ▌
Michael Day (D,
31st Mid.)
- ▌
Kate Lipper-Garabedian (D,
32nd Mid.)
- ▌
Steven Ultrino (D,
33rd Mid.)
- ▌
Christine Barber (D,
34th Mid.)
- ▌
Paul Donato (D,
35th Mid.)
- ▌
Colleen Garry (D,
36th Mid.)
- ▌
Dan Sena (D,
37th Mid.)
- ▌
Bruce Ayers (D,
1st Norfolk)
- ▌
Tackey Chan (D,
2nd Norf.)
- ▌
Ron Mariano (D,
3rd Norf.)
- ▌
James M. Murphy (D,
4th Norf.)
- ▌
Mark Cusack (D,
5th Norf.)
- ▌
William C. Galvin (D,
6th Norf.)
- ▌
William Driscoll (D,
7th Norf.)
- ▌
Ted Philips (D,
8th Norf.)
- ▌
Marcus Vaughn (R,
9th Norf.)
- ▌
Jeffrey Roy (D,
10th Norf.)
- ▌
Paul McMurtry (D,
11th Norf.)
- ▌
John H. Rogers (D,
12th Norf.)
- ▌
Denise Garlick (D,
13th Norf.)
- ▌
Alice Peisch (D,
14th Norf.)
- ▌
Tommy Vitolo (D,
15th Norf.)
- ▌
Matt Muratore (R,
1st Plymouth)
- ▌
Susan Gifford (R,
2nd Plym.)
- ▌
Joan Meschino (D,
3rd Plym.)
- ▌
Patrick J. Kearney (D,
4th Plym.)
- ▌
David DeCoste (R,
5th Plym.)
- ▌Vacant (
6th Plym.)
- ▌
Alyson Sullivan (R,
7th Plym.)
- ▌
Angelo D'Emilia (R,
8th Plym.)
- ▌
Gerard Cassidy (D,
9th Plym.)
- ▌
Michelle DuBois (D,
10th Plym.)
- ▌
Rita Mendes (D,
11th Plym.)
- ▌
Kathleen LaNatra (D,
12th Plym.)
- ▌
Adrian Madaro (D,
1st Suffolk)
- ▌
Daniel Joseph Ryan (D,
2nd Suff.)
- ▌
Aaron Michlewitz (D,
3rd Suff.)
- ▌
David Biele (D,
4th Suff.)
- ▌
Christopher Worrell (D,
5th Suff.)
- ▌
Russell Holmes (D,
6th Suff.)
- ▌
Chynah Tyler (D,
7th Suff.)
- ▌
Jay Livingstone (D,
8th Suff.)
- ▌
John F. Moran (D,
9th Suff.)
- ▌
Bill MacGregor (D,
10th Suff.)
- ▌
Judith García (D,
11th Suff.)
- ▌
Brandy Fluker Oakley (D,
12th Suff.)
- ▌
Daniel J. Hunt (D,
13th Suff.)
- ▌
Robert Consalvo (D,
14th Suff.)
- ▌
Sam Montaño (D,
15th Suff.)
- ▌
Jessica Giannino (D,
16th Suff.)
- ▌
Kevin Honan (D,
17th Suff.)
- ▌
Michael Moran (D,
18th Suff.)
- ▌
Jeff Turco (D,
19th Suff.)
- ▌
Kimberly Ferguson (R,
1st Worcester)
- ▌
Jonathan Zlotnik (D,
2nd Wor.)
- ▌
Mike Kushmerek (D,
3rd Wor.)
- ▌
Natalie Higgins (D,
4th Wor.)
- ▌
Donnie Berthiaume (R,
5th Wor.)
- ▌
John Marsi (R,
6th Wor.)
- ▌
Paul Frost (R,
7th Wor.)
- ▌
Michael Soter (R,
8th Wor.)
- ▌
David Muradian (R,
9th Wor.)
- ▌
Brian Murray (D,
10th Wor.)
- ▌
Hannah Kane (R,
11th Wor.)
- ▌
Meghan Kilcoyne (D,
12th Wor.)
- ▌
John J. Mahoney (D,
13th Wor.)
- ▌
Jim O'Day (D,
14th Wor.)
- ▌
Mary Keefe (D,
15th Wor.)
- ▌
Dan Donahue (D,
16th Wor.)
- ▌
David LeBoeuf (D,
17th Wor.)
- ▌
Joseph D. McKenna (R,
18th Wor.)
- ▌
Kate Donaghue (D,
19th Wor.)
|